Tydzień Małżeństwa

Fundacja Atelier zaprasza pary małżeńskie do bezpłatnego udziału w jednym z wybranych warsztatów.

Aby skorzystać z zaproszenia należy zapisać się telefonicznie lub mailowo na zajęcia w wybranym terminie (7-14.02.2017).

Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 826 88 13, 22 826 95 89.

 

 

Rysunek

Podstawa sztuk plastycznych integrująca wszystkie dziedziny od malarstwa po sztuki użytkowe opiera się na studium rysunkowym postaci. Poprzez rysunek artyści w najprostszy sposób wypowiadają się rejestrując swoje pomysły twórcze. Stąd rola opanowania rysunku jako podstawy twórczości plastycznej została ugruntowana od dawien dawna. Zajęcia rysunkowe w Fundacji Atelier uczą opanowania zarówno podstaw rysunku studyjnego z modela i martwej natury, a także posługiwania się rysunkiem na co dzień w bieżącej działalności artystycznej we wszystkich stosowanych w tej dziedzinie technikach (ołówek, węgiel, tusz).

W zajęciach w Atelier Foksal mogą brać udział zarówno osoby początkujące, które pragną zgłębić tajniki rysunku, jak i osoby zaawansowane, które chcą rozwinąć swoje umiejętności. Grupy nie są podzielone pod kątem zaawansowania, więc wszyscy uczniowie pracują w jednej sali pod okiem artysty-wykładowcy, który z każdym uczniem rozmawia indywidualnie i dostosowuje korektę do bieżącej pracy i umiejętności uczniów.

 

PONIEDZIAŁEK

  

10:00 - 13:30 rysunek, Jarek Lustych
15:00 - 17:30 rysunek, Jarek Lustych
17:30 - 20:00 rysunek, Jarek Lustych

WTOREK

 


15:00 - 17:30 rysunek, Marcin Skorupski
17:30 - 20:00 rysunek, Alicja Bielawska

SOBOTA 

 

15:30 - 18:00 rysunek, Jarek Lustych
18:00 - 20:30 rysunek, Jarek Lustych

 

 

Malarstwo

 

Pogłębiona obserwacja jest podstawą tworzenia obrazu, a studium martwej natury to trwały i ważny element kształcenia malarskiego na różnych jego etapach. Martwa natura jest prostym modelem świata, wdzięcznym, bo nieruchomym, wprowadzającym w tajniki rozbudowanego języka malarstwa, uczącym rozumienia zależności barw i form, pozwalającym rozwijać wrażliwość i konsekwencję w myśleniu, ale także malarski warsztat. Zajęcia z malarstwa opierają się przede wszystkim na takich właśnie ćwiczeniach, pozostawiając do dyspozycji uczniów bogaty wybór różnorodnych martwych natur.

TERMINY ZAJĘĆ       

ŚRODA

 


15:00 - 17:30 malarstwo, Kacper Ziółkowski
17:30 - 20:00 malarstwo, Kacper Ziółkowski

CZWARTEK

 

10:00 - 13:30 malarstwo, Waldemar Umiastowski
15:00 - 17:30 malarstwo, Waldemar Umiastowski
17:30 - 20:00 malarstwo, Waldemar Umiastowski

SOBOTA

 

15:30 - 18:00 malarstwo, Agnieszka Niziurska

 

Kompozycja

Zajęcia z kompozycji są przeznaczone dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności projektowania, przygotowują się do egzaminów wstępnych na ASP. W szczególności zajęcia z kompozycji polecamy osobom, które będą zdawać egzaminy na kierunki: wzornictwo przemysłowe i architektura wnętrz.
 
Kompozycja w Atelier to zajęcia o charakterze praktycznym, podczas których uczymy się projektowania na płaszczyźnie i w przestrzeni. Realizowane zagadnienia dotyczą konkretnych problemów projektowych, np. projekt przedmiotu lub zadanej przestrzeni, uczą również myślenia abstrakcyjnego, czyli jak za pomocą środków plastycznych zilustrować zjawiska i pojęcia niematerialne. Uczestnicy kursu nabywają tez konkretne umiejętności manualne związane z wykonywaniem makiet czy projektowaniem przedmiotów.

TERMINY ZAJĘĆ    

 

WTOREK

 

17:30 - 20:00 kompozycja, Marcin Skorupski

CZWARTEK

 

17:30 - 20:00 kompozycja, Marcin Skorupski

SOBOTA

 

13:00 - 15:30 kompozycja, Marcin Skorupski

 

 

Rzeźba

 

Zajęcia z rzeźby to nauka przestrzennego myślenia, analizy i poszukiwania formy, rozwija wrażliwość na materiały, faktury i struktury. Zadania rzeźbiarskie realizujemy od studium z natury (martwa natura, portret) po rzeźbiarskie przedstawienia abstrakcyjnych pojęć pobudzających do twórczego myślenia oraz własnych interpretacji. Podczas ćwiczeń uczymy świadomego wykorzystania materiałów oraz narzędzi rzeźbiarskich. Pracujemy w glinie, drewnie oraz w technice odlewu gipsowego. 

 

TERMINY ZAJĘĆ

PONIEDZIAŁEK

17:30 - 20:00, Paweł Kasprzak

 

 

 

Grafika warsztatowa

 

Na zajęciach z grafiki warsztatowej uczymy technik drzeworytu, linorytu, suchej igły i miedziorytu. W programie zajęć w Fundacji Atelier jest nauka tworzenia matryc graficznych i uzyskiwania odbitek, omówienie podstawowych zasad projektowania i typografii, zapoznanie z najwybitniejszymi osiągnięciami twórców dawnych i współczesnych. Zapewniamy materiały i narzędzia oraz prasę graficzną.

TERMINY ZAJĘĆ

ŚRODA

 

17:30-20:30, Jarek Lustych